fbpx

Raamatusoovitused

Õnnelik paarisuhe on õnneliku pere alus. Iga paar, kes lapse saab, elab läbi muutuse perekonnas – lapse sünniga seisavad uue maailmakodaniku vajadused üleöö kooselu keskpunktis. Kuidas leida aeg ja tekitada ruumi paarisuhte jaoks? Harmooniline keskkond kodus tagab lastele turvalise kiindumussuhte ja toetuse.

Meie psühholoog Kairit soovitab lugeda Jesper Juul’i raamatut ”Jääda armastajateks”. Raamat kirjeldab hea paarisuhte võtmetegureid hoolimata laste olemasolust ning sisendab vanematesse julgust kahekesi olemiseks: just sellest kujuneb kõigi pereliikmete õnne alus.

Loe edasi…

Kuidas peavad lapsed liikuma, et parandada õpi- ja keskendumisvõimet? Millised on parimad harjutused depressiooni vastu ja milline on parim päevarežiim ärksa aju jaoks?

Meie füsioterapeut Triinu soovitab lugeda Anders Hanseni raamatut “Tugev aju: kuidas liikumine ja treening sinu aju tugevdavad” kõigil, kes soovivad leida motivatsiooni rohkemaks liikumiseks või oma lähedaste ja laste toetamiseks ja innustamiseks. Neile, kes juba on regulaarselt kehaliselt aktiivsed, annab raamat hoogu juurde ning lisab liikumisele uue põneva vaatenurga.

Loe edasi…

Kas oled tundnud, et ei tea mida jonniva lapsega peale hakata või oled väsinud pidevast võimuvõitlusest?

Meie psühholoog ja pereterapeut Katrin soovitab lapsevanematel ja lastega tegelevatel täiskasvanutel lugeda Susan Stiffelman’i raamatut „Vanemlus ilma võimuvõitluseta“.

Pereterapeut Susan Stiffelman selgitab ja aitab mõista, miks vahel last kasvatades asjad kipuvad kehvasti välja kukkuma ja mida siis ikkagi teha, kui suhe on juba kahju saanud. Kuidas toetada lapse loomulikku soovi vanemaga koostööd teha, ilma ähvardamata või meelitamata. Kuidas lapsevanemana säilitada rahu ja olla enesekindel liider, ilma nääkluste ja eskaleeruvate tülideta.

Loe edasi…