fbpx

Raamatusoovitused

Sotsiaaltöötaja Gerli soovitab lugemiseks Carolyn Webster-Strattoni raamatut „Imelised aastad“.

Raamat “Imelised aastatd” pakub põhjalikku ülevaadet, kuidas kasvatada lapsi ja toetada nende sotsiaalset ja psühholoogilist arengut. Raamat sisaldab palju väärt nõuandeid ja tehnikaid, kuidas edukamalt toime tulla laste käitumisprobleemidega. See on hädavajalik raamat lapsevanematele, kes soovivad oma lapse kasvatamisega paremini toime tulla ja oma lapsele paremaid oskusi õpetada.

Loe edasi huvitavamatest punktidest, mida Gerli raamatust välja tõi.

Loe edasi…

Sotsiaaltöötaja ja perenõustaja Grete luges ja soovitab ka teistele raamatut „Pane paika oma piirid“ Nedra Glover Tawwab.

Soovitan lugeda seda raamatut sellepärast, et oma piiride kehtestamine tähendab ühtlasi ka oma ootuste ja vajaduste väljendamist teistele. On oluline olla kontaktis oma soovide ja vajadustega ning väljendada neid sobivalt ka teistele. See võimadab meil olla rahul oma eluga, olla õnnelik ja terve ning nautida rahuldustpakkuvaid suhteid kaaslastega. Vajadus piiride kehtestamiseks võib ette tulla nii oma pereliikmetega, sõpradega kui ka töökaaslastega.

Loe edasi…

Eripedagoog Meeri-Kris luges ja soovitab ka teistele raamatut „Lapse ajukeskne kasvatus. 12 murrangulist strateegiat, kuidas aidata lapse mõistusel areneda“. Daniel J. Siegel, Tina Payne Bryson

Selles raamatus on lihtsalt ja arusaadavalt selgitatud lapse aju terviklikku arengut, mis annab lugejale võimaluse näha lastekasvatust täiesti uues valguses. Raamatus antakse ülevaade sellest, kuidas kasutada igapäevaseid suhtlusmomente selleks, et lapse aju arengut toetada ning seeläbi kasvatada temast terviklik täiskasvanu, kes on teadlik oma tunnetest ja oskab neid juhtida.

Loe edasi…

Meie asutuse sotsiaaltöötaja Merle, kes on ka kahe poja ema, soovitab teistele poiste vanematele lugeda lastepsühholoogide Dan Kindlon, Ph.D ja Michael Thompson, Ph.D raamatut „Kaini kasvatamine“. Kui hoolite poistest ja meestest ning sellest, kelleks nad hiljem saavad, siis on see raamat just Teile.

Loe edasi…

Eripedagoog Kadri soovitab lugeda raamatut “Montessori väikelaps”.   Lapsevanema teejuht uudishimuliku ja vastutustundliku inimese kasvatamisel. Tegemist  on väga praktilise ja kergesti loetava käsiraamatuga. 

Läbisin paar aastat tagasi ka Montessori pedagoogikast lähtuva assistendikursuse, mis andis selge ja põhjaliku ülevaate Montessori meetoditest ja selle rakendamisest lasteaias ja kodus. Olen väga õnnelik, et tänaseks on “Montessori väikelaps” tõlgitud ka eesti keelde, mis annab võimalusel veelgi rohkematel inimestel Montessori meetoditest teadlikuks saada ja neid kasutama hakata.

Loe edasi…

Õnnelik paarisuhe on õnneliku pere alus. Iga paar, kes lapse saab, elab läbi muutuse perekonnas – lapse sünniga seisavad uue maailmakodaniku vajadused üleöö kooselu keskpunktis. Kuidas leida aeg ja tekitada ruumi paarisuhte jaoks? Harmooniline keskkond kodus tagab lastele turvalise kiindumussuhte ja toetuse.

Meie psühholoog Kairit soovitab lugeda Jesper Juul’i raamatut ”Jääda armastajateks”. Raamat kirjeldab hea paarisuhte võtmetegureid hoolimata laste olemasolust ning sisendab vanematesse julgust kahekesi olemiseks: just sellest kujuneb kõigi pereliikmete õnne alus.

Loe edasi…

Kuidas peavad lapsed liikuma, et parandada õpi- ja keskendumisvõimet? Millised on parimad harjutused depressiooni vastu ja milline on parim päevarežiim ärksa aju jaoks?

Meie füsioterapeut Triinu soovitab lugeda Anders Hanseni raamatut “Tugev aju: kuidas liikumine ja treening sinu aju tugevdavad” kõigil, kes soovivad leida motivatsiooni rohkemaks liikumiseks või oma lähedaste ja laste toetamiseks ja innustamiseks. Neile, kes juba on regulaarselt kehaliselt aktiivsed, annab raamat hoogu juurde ning lisab liikumisele uue põneva vaatenurga.

Loe edasi…

Kas oled tundnud, et ei tea mida jonniva lapsega peale hakata või oled väsinud pidevast võimuvõitlusest?

Meie psühholoog ja pereterapeut Katrin soovitab lapsevanematel ja lastega tegelevatel täiskasvanutel lugeda Susan Stiffelman’i raamatut „Vanemlus ilma võimuvõitluseta“.

Pereterapeut Susan Stiffelman selgitab ja aitab mõista, miks vahel last kasvatades asjad kipuvad kehvasti välja kukkuma ja mida siis ikkagi teha, kui suhe on juba kahju saanud. Kuidas toetada lapse loomulikku soovi vanemaga koostööd teha, ilma ähvardamata või meelitamata. Kuidas lapsevanemana säilitada rahu ja olla enesekindel liider, ilma nääkluste ja eskaleeruvate tülideta.

Loe edasi…

Eripedagoog Katrin soovitab lugemiseks autorite Temple Grandin, Richard Panek raamatut „Autism: diagnoosimise alused ja suhtumine autistidesse“.

Mina soovitan seda raamatut lugeda kõigil, kellel on mingigi kokkupuude autistlike inimestega või soovivad lihtsalt rohkem teada saada autistlikest inimestest ja nende toimimisest.

Pikemalt Katrini jaoks olulisematest mõtetest loe allpool.

Loe edasi…