fbpx

Raamatusoovitused

ATHga laps

Raamat avab ATH-ga laste maailmavaadet, kuna toetub suures osas just nende laste kogemustele, sõnadele ja tunnetele. See on suurepärane raamat, läbi mille saab vanem oma last õppida tundma ja kuulama.

Meie psühholoog Tailia luges Sharon Saline’i raamatut “Mida teie ATH-ga laps soovib, et teaksite”. Tegemist on tõhusa tõenduspõhise teejuhiga, mis aitab perekonnal vähendada stressi, lahendada igapäevaprobleeme ja tugevdada omavahelisi suhteid.

Loe edasi…

Pereterapeut Jesper Juul kirjeldab hea paarisuhte võtmetegureid Sisendab vanematesse julgust kahekesi olemiseks: just sellest kujuneb kõigi pereliikmete õnne alus. Selle asemel, et keerelda kogu aeg laste ümber, võtke pigem aega ja ruumi oma armusuhte jaoks.

Meie psühholoog ja pereterapeut Katrin Veere soovitab lugeda Jesper Juul’i raamatut ”Jääda armastajateks”.

Loe edasi…

Lapsevanemaks olemisel on väga oluline see, et lapsevanem kogu protsessis iseend ära ei unustaks, enda vajadused peavad olema täpselt samamoodi tagatud nagu lapsel!

Meie psühholoog Liis soovitab lugemiseks Merilin Mandeli raamatut “Jess, lapsed!. Raamat on enda olemuselt põnev ja humoorikas lugemine, varasemate teadmiste meeldetuletamine või ka millegi uue enda jaoks (taas)avastamine.

Vaata millised olulised punktid Liis raamatust välja toob ja miks seda lugeda soovitab.

Loe edasi…

See raamat avas minu jaoks jutustamise maailma. Pole ise varasemalt proovinud ega selle peale tulnud, et võiks kasutada teenusel lastele jutustamist või koos jutukese loomist. Taoline meetod arendab lastes nii loovust, koostööd kui ka tähelepanu.

Sotsiaaltöötaja Gerli soovitab lugemiseks Kim S. Golding raamatut “Sild üle rahutu vee.Raamatu eesmärk on tutvustada lugude jutustamis meetodit ja kuidas selle abiga muuta tõhusamaks laste ja perede tervenemisprotsessi. 

Loe edasi…

Raamat ei keskendu sinu lapsepõlves toimunud sündmustele ja mälestustele. Selle asemel aitab see sul teadvustada neid aspekte, mis ei toimunud ja mida sa ei pruugi mäletada. Mõnikord võib just sellel, mis ei juhtunud, olla suurem mõju sinu arengule kui sellel, mis tegelikult aset leidis.

Psühholoog ja pereterapeut Katrin soovitab lugemiseks Jonice Webb’i raamatut “Üksindusse jäetud“. Mis on lapseea emotsionaalne hüljatus, kuidas see mõjutab sinu suhteid ja mida selle lõpetamiseks ette võtta.

Loe edasi…

Psühholoog Liis soovitab lugemiseks Atle ja Kari Dyregrovi raamatut “Toimetulek leinaga“.

Raamat “Toimetulek leinaga” on kirjutatud kahe Norra autori, Atle Dyregrov ja Kari Dyregrov, poolt, kes on teinud aastatepikkust tööd leinajatega. Raamat on sobilik lugemismaterjal leinajatele, aga ka isikutele, kes töötavad otseselt leinajatega või on muul viisil toeks leinajatele. Raamatus on kirjeldatud nii teoreetilist tausta kui ka praktilisi nõuandeid.

Loe edasi…

Eripedagoog Kadri soovitab lugeda raamatut “Montessori väikelaps”.   Lapsevanema teejuht uudishimuliku ja vastutustundliku inimese kasvatamisel. Tegemist  on väga praktilise ja kergesti loetava käsiraamatuga. 

Läbisin paar aastat tagasi ka Montessori pedagoogikast lähtuva assistendikursuse, mis andis selge ja põhjaliku ülevaate Montessori meetoditest ja selle rakendamisest lasteaias ja kodus. Olen väga õnnelik, et tänaseks on “Montessori väikelaps” tõlgitud ka eesti keelde, mis annab võimalusel veelgi rohkematel inimestel Montessori meetoditest teadlikuks saada ja neid kasutama hakata.

Loe edasi…

Sotsiaaltöötaja Gerli soovitab lugemiseks Carolyn Webster-Strattoni raamatut „Imelised aastad“.

Raamat “Imelised aastatd” pakub põhjalikku ülevaadet, kuidas kasvatada lapsi ja toetada nende sotsiaalset ja psühholoogilist arengut. Raamat sisaldab palju väärt nõuandeid ja tehnikaid, kuidas edukamalt toime tulla laste käitumisprobleemidega. See on hädavajalik raamat lapsevanematele, kes soovivad oma lapse kasvatamisega paremini toime tulla ja oma lapsele paremaid oskusi õpetada.

Loe edasi huvitavamatest punktidest, mida Gerli raamatust välja tõi.

Loe edasi…

Kas oled tundnud, et ei tea mida jonniva lapsega peale hakata või oled väsinud pidevast võimuvõitlusest?

Meie psühholoog ja pereterapeut Katrin soovitab lapsevanematel ja lastega tegelevatel täiskasvanutel lugeda Susan Stiffelman’i raamatut „Vanemlus ilma võimuvõitluseta“.

Pereterapeut Susan Stiffelman selgitab ja aitab mõista, miks vahel last kasvatades asjad kipuvad kehvasti välja kukkuma ja mida siis ikkagi teha, kui suhe on juba kahju saanud. Kuidas toetada lapse loomulikku soovi vanemaga koostööd teha, ilma ähvardamata või meelitamata. Kuidas lapsevanemana säilitada rahu ja olla enesekindel liider, ilma nääkluste ja eskaleeruvate tülideta.

Loe edasi…

Eripedagoog Meeri-Kris luges ja soovitab ka teistele raamatut „Lapse ajukeskne kasvatus. 12 murrangulist strateegiat, kuidas aidata lapse mõistusel areneda“. Daniel J. Siegel, Tina Payne Bryson

Selles raamatus on lihtsalt ja arusaadavalt selgitatud lapse aju terviklikku arengut, mis annab lugejale võimaluse näha lastekasvatust täiesti uues valguses. Raamatus antakse ülevaade sellest, kuidas kasutada igapäevaseid suhtlusmomente selleks, et lapse aju arengut toetada ning seeläbi kasvatada temast terviklik täiskasvanu, kes on teadlik oma tunnetest ja oskab neid juhtida.

Loe edasi…

Sotsiaaltöötaja Merle soovitab lugemiseks Thomas Gordoni raamatut “Tark lapsevanem“.

Dr Thomas Gordoni lapsevanematele mõeldud programm õpetab tulemuslikumalt suhtlema lastega ning pakub selleks vanematele selgeid juhiseid, mis on läbiproovitud ja igapäevaselt kasutatavad.

Tegelen igapäevaselt erivajadusega laste lapsevanemate vanemlike oskuste toetamisega ning näen, et…

Loe edasi…

Sotsiaaltöötaja ja perenõustaja Grete luges ja soovitab ka teistele raamatut „Pane paika oma piirid“ Nedra Glover Tawwab.

Soovitan lugeda seda raamatut sellepärast, et oma piiride kehtestamine tähendab ühtlasi ka oma ootuste ja vajaduste väljendamist teistele. On oluline olla kontaktis oma soovide ja vajadustega ning väljendada neid sobivalt ka teistele. See võimadab meil olla rahul oma eluga, olla õnnelik ja terve ning nautida rahuldustpakkuvaid suhteid kaaslastega. Vajadus piiride kehtestamiseks võib ette tulla nii oma pereliikmetega, sõpradega kui ka töökaaslastega.

Loe edasi…

Meie asutuse sotsiaaltöötaja Merle, kes on ka kahe poja ema, soovitab teistele poiste vanematele lugeda lastepsühholoogide Dan Kindlon, Ph.D ja Michael Thompson, Ph.D raamatut „Kaini kasvatamine“. Kui hoolite poistest ja meestest ning sellest, kelleks nad hiljem saavad, siis on see raamat just Teile.

Loe edasi…

Kuidas peavad lapsed liikuma, et parandada õpi- ja keskendumisvõimet? Millised on parimad harjutused depressiooni vastu ja milline on parim päevarežiim ärksa aju jaoks?

Meie füsioterapeut Triinu soovitab lugeda Anders Hanseni raamatut “Tugev aju: kuidas liikumine ja treening sinu aju tugevdavad” kõigil, kes soovivad leida motivatsiooni rohkemaks liikumiseks või oma lähedaste ja laste toetamiseks ja innustamiseks. Neile, kes juba on regulaarselt kehaliselt aktiivsed, annab raamat hoogu juurde ning lisab liikumisele uue põneva vaatenurga.

Loe edasi…

Eripedagoog Katrin soovitab lugemiseks autorite Temple Grandin, Richard Panek raamatut „Autism: diagnoosimise alused ja suhtumine autistidesse“.

Mina soovitan seda raamatut lugeda kõigil, kellel on mingigi kokkupuude autistlike inimestega või soovivad lihtsalt rohkem teada saada autistlikest inimestest ja nende toimimisest.

Pikemalt Katrini jaoks olulisematest mõtetest loe allpool.

Loe edasi…