fbpx

Meie asutuse sotsiaaltöötaja Merle, kes on ka kahe poja ema, soovitab teistele poiste vanematele lugeda lastepsühholoogide Dan Kindlon, Ph.D ja Michael Thompson, Ph.D raamatut „Kaini kasvatamine“. Kui hoolite poistest ja meestest ning sellest, kelleks nad hiljem saavad, siis on see raamat just Teile.

Olulisemad mõtted raamatust:

Raamat annab võimaluse heita pilk poiste hingeelu salapärasesse maailma, aidates meil mõista kuidas poisid kannatavad, kuidas nad armastavad ja seda kuidas nad sageli jäävadki emotsionaalselt kirjaoskamatuteks püüdlustes järgida tugevat vaikivat mehelikkust. Mehi ei ole õpetatud jagama oma hingehäda, nad püüavad end ise ravida alkoholi, töösse uputamise, abikaasa vahetuse ja muude ebaefektiivsete vahenditega. Mehed ei lase end aidata, veel vähem otsivad nad aktiivset abi. Sellise käitumise juured on sügaval lapsepõlves ja meie kultuur on soosinud hukutava emotsionaalse võhiklikkuse tekkimist.

Kõige tähtsam on see, et vanemad ei pööraks ära oma lastest, solvatutena ja nõututena muudatustest poiste käitumises, mida nad ei mõista. Raamat näitab, kuidas arendada emotsionaalset suhet, mis oleks sügav ja vastupidav ning mida poisid mõistaksid ja mis olekski see, mis aitaks neil võita noorukiea raskeid võitlusi. Õnneks saame väga palju ära teha selleks, et poistest kasvaksid õnnelikud ja enesekindlad mehed, armastavad ja usaldusväärsed abikaasad, vahvad ja suurepärased isad.

Head lugemist!