fbpx

PERETERAAPIA

MILLAL PÖÖRDUDA

Pereteraapia võimaldab pereliikmetel väljendada oma probleeme turvalises keskkonnas, õppida tundma teiste pereliikmete kogemusi ja arusaamasid, saada teadlikuks teiste vajadustest, leida peres olemasolevaid ressursse ning seeläbi luua muutus oma suhetes, heaolus ja elus tervikuna.

Suhtlemisraskused. Konfliktid on pereelu loomulik osa ja tekivad sageli siis, kui partnerite vahel on olulised funktsioonid läbirääkimata või on tajutud ebavõrdusus kohustuste jaotumises. Pereelu kvaliteedi tagab oskus neid konflikte lahendada. Oskused konflikte lahendada on sageli pärit meie lapsepõlvekodus nähtud käitumismustritest. Kui pereliikmete vaheline suhtlus on ebaselge, ebapiisav ning vastuoluline, siis on võimalik teraapias muuta oma suhtlusviise.

Lapsevanemana toimetulek.  Laps ei vastuta iseenda heaolu eest, tema heaolu ja areng sõltub teda ümbritsevatest täiskasvanutest. Lapsevanemana sõltub meie oskus ja võime lapse vajaduste suhtes tundlik olla, meie oskusest iseenda vajadusi märgata ja rahuldada. Sageli teeb peredele muret lapse või laste käitumine, mis võib keeruliste peresuhete tulemusena muutuda problemaatiliseks. Teraapias on võimalik teadvustada iseenda rahuldamata vajadusi ja seeläbi saavutada suurem rahulolu perekonnas.

Perekonna arengukriisid. Iga uus periood pereelu arengu toob kaasa uusi väljakutseid (paari moodustumine, lapse sünd, väikelaste ja teismelisega pere, laste kodust väljumine, pensioniiga). Vahel võib eluperioodi vahetumine osutuda väljakutseks ja vajad toetust, et uue elufaasi väljakutse edukalt läbida.

Traumaatilised kogemused pereelus. Vahel jääme üksi raskete tunnetega seoses pereliikme haiguse, kaotuse, leina või surmaga. Raskused kaotusega leppimisel võivad oluliselt halvendada toimetulekut ja elu kvaliteeti. Avatult turvalises keskkonnas oma tunnetega silmitsi seismine võib aidata elus edasi liikuda.

SPETSIALIST

Pereteraapiat viib läbi Katrin Veere. 

Katrin Veere (peretarepeut ning PREP paarisuhte koolitaja) soovib oma töös toetada peresid nende arengu väljakutsetes, et raskused ei paneks kannatama ja ei lõhuks peresid, vaid viiksid nauditavamate suhete ja läheduse kogemuseni.

katrin veere
TOIMUMINE

Pereteraapia toimub terapeudi ja pere otsekontakti teel Tartus (Riia 22b-05) ja Otepääl (Pühajärve tee 1).

Vajadusel saab terapeudiga nõustamise läbi viia veebi teel.

KESTUS

Pereseansi kestus on 90 minutit.

HIND

Esmane vastuvõtt  65 eurot

Korduv vastuvõtt  60 eurot

Hinnad alates 01.09.2023

Esmane vastuvõtt 90 eurot

Korduv vastuvõtt 80 eurot


* Kui tühistate vastuvõtuaja vähem kui 24 tundi enne teenuse osutamiseks kokkulepitud aega või Te ei jõua vastuvõtule, on Varajase Kaasamise Keskusel õigus küsida mitteilmumise tasu vastavalt kehtivale hinnakirjale.

TEENUSELE REGISTREERIMINE

Tartu teenustele on võimalik registreerida

Otepää teenustele on võimalik registreerida