fbpx

Maris Annus – loovterapeut

“Sa oled palju kordi julgem ja targem, kui sa arvad ja palju tugevam, kui sa endale tundud.” Karupoeg Puhh

Usun inimeste headusse ja ka võimesse ise oma elus  soovitud muutusi ellu viia. Leian, et igas inimeses leidub oskus ennast aidata, kuid mõnikord vajab ta selleks kelleltki tuge, usku ja innustust. Oma töös püüan olla see kaaslane teel, kes usub, innustab ja julgustab. Minu suurem eesmärk töös on aidata inimestel end tunda täisväärtuslikena ja leida endas üles see miski, milles  nad on head. Sest igaühel on mõni oskus või anne, millega ta saab väärtust luua nii iseenda elule kui  ka ühiskonnale laiemalt.

Olen lõpetanud Tartu ülikoolis eripedagoogika eriala (BA) ning Tallinna ülikoolis visuaalkunstiteraapia eriala (MSc). Lisaks olen ennast täiendanud teadvelolekupõhise teraapia, lahenduskeskse lühiteraapia ja psühhodraama kursustel.

Töös lastega lähtun lisaks kunstiteraapilistele põhimõtetele ka eripedagoogilistest, teadveoleku (i.k. Mindfulness) ja lahenduskesksetest  põhimõtetest. Tegevused on mängulised, lapse vajadustest ja soovidest ajendatud, eduelamust ja rõõmu pakkuvad ning lahendusele suunatud. Minu jaoks on tähtis, et iga väike särasilm tunneks, et tema ja ta mõtted on olulised ning need lähevad kellelegi korda. Kahe lapse emana õpin igapäev oma lastelt, kuidas paremini mõista, suunata ja aidata. Oma tasakaalu leiangi perest, loodusest, loomingulistest tegevustest, headest sõpradest ja muusikast.

Töös täiskasvanutega toetun vastavalt kliendi vajadustele lisaks kunstiteraapiale enamasti kas teadveloleku, lahenduskeskse teraapia või  psühhodraama põhimõtetele.

Olen läbinud ka vanemlusprogrammi “Imelised aastad” koolitajate väljaõppe ning tegutsenud lapsevanemate koolitajana. Nimetatud programm on mõeldud 2-8-aastaste laste vanematele, kes soovivad saada vastuseid lapse kasvatamisel tekkinud küsimustele ja õppida, kuidas oma lapsi paremini toetada. Hetkel koolitajana aktiivne ei ole, kuid minu poole saab pöörduda vanemlusega seotud küsimustega, nagu näiteks:

  • kuidas seada tõhusalt ja rahumeelselt piire?
  • kuidas last motiveerida?
  • kuidas õpetada last emotsioone reguleerima?
  • kuidas arendada last loominguliste tegevuste ja mängu abil?
  • kuidas lahendada konflikte?