fbpx

Appi, mu rühmas on keerulise käitumisega laps!

09.10.2020 koolitus on välja müüdud! Järgmise koolituse kuupäeva avaldame õige pea.

Varajase Kaasamise Keskus kutsub lasteaiaõpetajaid, õpetajaid, lapsehoidjaid ja teisi lastega töötavaid spetsialiste osalema veebikoolitusel “Appi, mu rühmas on keerulise käitumisega laps!”. Koolitus toimub 09. oktoobril kell 13.00-16.00.

Lasteaiaõpetajatele on tuttav olukord, kus sügisel tuleb rühma laps, kelle käitumine eristub oluliselt teistest lastest. Mõni laps ei suuda keskenduda tegevustele, mõni laps hammustab või lööb, mõni laps ei võta teiste laste või täiskasvanutega isegi kontakti. Harvad ei ole enam ka juhused, et nelja- või viieaastasel puudub kõne ning soove ja pahameelt väljendatakse vaid rusikate või hüsteerilise nutuga.
Mida teha? Kas need lapsed on kõik erivajadusega lapsed? Kuidas teha vahet madalatel eneseregulatsioonioskustel, kohanemisraskustel ja psüühikahäirel? Mis on üldse eakohane ja mis kõrvalekalle? Kes aitaks õpetajat, kuidas aidata last? Kas tugiisik võib selles olukorras aidata või pigem mitte? Mida tugiisikult üldse oodata ja kes vastutab sel juhul lapse õppetegevuste eest?

Koolitaja on Varajase Kaasamise Keskuse tegevjuht ja koolitaja Liina Lokko, kes on kaasava hariduse teemadega tegelenud juba üle 18 aasta. Viimastel aastatel on Liina olulisemaks koolitusvaldkonnaks tõusnud laste eneseregulatsioonioskuste kujundamine ning käitumishäirete ennetamine ja leevendamine. Liinal on pedagoogiline haridus ja teadusmagistrikraad arstiteaduskonnast epidemioloogia erialalt, lisaks rohked enesetäiendused erinevatelt koolitustelt nii Eestist kui mujalt. Erilist tähelepanu pöörab ta oma töös varajase märkamise ja sekkumise põhimõtetele.

Registreeru siin:  “Appi, mu rühmas on keerulise käitumisega laps”!

Koolituse hind on 30 eurot. Lisaks koolitusele saab iga osaleja kaasa tasuta õppematerjalid!

Varajase Kaasamise Keskus Otepääl

Aadress: Pühajärve tee 1, Otepää

E-mail: info@vkkeskus.ee

Tel: 53338395

Varajase Kaasamise Kabinet Tartus

Aadress: Riia 22b-5, Tartu

E-mail: kabinet@vkkeskus.ee

Tel: 58876144

Varajase Kaasamise Keskuse Koolitused

E-mail: koolitus@vkkeskus.ee

Tel: 53974514

ESF tugiteenused (tugiisik ja lapsehoid)

Tel: 5162665