fbpx

Helen Turmann

Eripedagoog

helen@vkkeskus.ee

Helen Turmann

Minu jaoks on oluline see, et eriala, mille olen valinud, oleks päriselt SEE. Ma ei saaks teha midagi, mida ma teha ei tahaks või mis mulle midagi tagasi ei annaks.

Minu esimene erialane kogemus sai alguse juba päris kaua aega tagasi (2015 a), kui ilma erilise erialase ettevalmistuseta ühe super toreda tasandusrühma enda tiiva alla võtsin. Juba siis pani eripedagoogika mul silma särama. Seda sära jätkus ka siis, kui oma paarikuuse beebiga Tallinna Ülikooli uksi kulutasin. Nii sain bakalaureusekraadi väikelapse kõrvalt kätte. Magistrantuuri lõpetasin Tartus oma teise beebi kõrvalt. Ehk kes väga tahab, see teeb ja saab!
Tänaseks olen oma panuse andnud nii koolis kui ka lasteaias eripedagoogina töötades. See kõik on vorminud minust selle, kes ma täna olen. Väljakutseteks valmis ja uuendustele avatud. See tunne, kui leiad laste ja lastevanematega usaldusliku suhte ja näed, et sinu tehtud tööl on tõesti väärtus, on lihtsalt imeline! See on see miks ma seda teen.

Samal ajal on see eriala, kus tuleb ka enda eest hoolitseda. Teiste tassi saab aidata täita vaid siis, kui enda tass on täis. Püüan oma pinnale kerkinud emotsioone teadlikult jälgida ja neid analüüsida. See on aidanud nii mõnelgi korral arusaamatusi vältida. Ühtlasi näen, kui suurt rolli enda tassi täitmise juures mängib tugivõrgustik.

Lapsehoolduspuhkusel