fbpx

29. mail toimus veebikoolitus “Kas paneme “paha lapse” nurka?”. Meil on väga hea meel, et huvi oli suur ning osalejad väga aktiivsed. Kahe koolitustunni jooksul käis läbi palju häid mõtteid, tekkis hulgaliselt küsimusi ja arutelusid, mõtteainet jagus kõigile.

 

Meie koolitaja ja Varajase Kaasamise Keskuse tegevjuht Liina Lokko pani kirja 5 mõtet, mis koolitusel osalejate küsimustele vastates kõlama jäid:

1. Mida teha, kui lapsel on hirm omaealistega suhtlemise ees?

Mine temaga koos. Ära oota, et laps oskab ise suhteid luua või neid hoida. Me ei oska seda sageli ka täiskasvanuna. Ole tema jaoks füüsiliselt olemas ja julgusta sõnadega. Mängi ise alguses lastega kaasa ning ajapikku harjuta vähese distantsiga.

2. Mida teha, kui laps läheb endast välja, sest soovib enne saada magustoitu ja siis põhirooga?

Püüa ta kaasata toidutegemise või serveerimise protsessi. Äkki on ta ise valmis ilusa laua katma? Äkki mängite kohvikut, kus toidud on õiges järjekorras? Äkki sooviks ta olla ettekandja? Pahandamise asemel tasub alati oma loovus mängu tuua.

3. Mida teha, kui laps on lasteaiast tulles ärev, võib-olla satub isegi hüsteeriasse?

Pöördu mõne spetsialisti poole, et arutada, mis oleks just Sinu lapsele kõige sobivamad abistamisvõtted. Abi küsimine näitab selgelt vanema soovi oma last aidata ja on alati tunnustamist väärt!

4. Mida teha, kui märkan kaugelt, et laps teeb midagi keelatut ning ei kuula, vaid jätkab tegutsemist?

Tihti on esimene reaktsioon häält tõsta ja kaugelt hõikuda, kuid see ei ole tõhus – see on lapsele vaid lisamüra. Ta on süvenenud oma tegevusse, olgu see meie arvates sobiv või mitte. Mine ta juurde, kükita, vaata silma ning küsi sõbralikult “Mis siin toimub?” või “Kuidas see juhtus?”.

5. Kui palju võiks lastega tegeledes ja suheldes kasutada pildilist materjali?

Nii palju kui vähegi võimalik! Iga pilt räägib lapsele rohkem kui sada sõna.

 

Need on vaid mõned mõtted, mis arutelu käigus tekkisid, ent koolitusel räägiti veel paljust muust. Tahaksid ka veel kuulda ning oma näidete põhjal küsimusi esitada? See võimalus avaneb juba varsti, sest juunikuus toimub veel kaks koolitust:

 


Koolitustele registreerumiseks kliki siin: 👉
https://fienta.com/et/o/4710

Jooksva info ja uudistega saad end kursis hoida ka meie Facebook’i lehel:

👉 https://www.facebook.com/vkkeskus/  

 

Pildi allikas: Unsplash / Caleb Jones

Nippe ja mõtteid laste kasvatamisest jagame ka veebikoolitustel.

10. septembril toimub taas populaarne koolitus “Kas paneme “paha lapse” nurka?” – oled oodatud!