fbpx

Liina Lokko

Juhatuse liige ja koolitaja

liina@vkkeskus.ee

liina lokko

Tutvustus:

Sattusin sotsiaalvaldkonda täiesti juhuslikult ja etteplaneerimatult 2000. a suvel kui sündis mu erivajadusega tütar. Olen sellest ajast alates püüdnud luua toetamisvõimalusi nii oma lapsele kui kõigile teistele erivajadusega lastele ja nende peredele, kellega kokku olen puutunud.

Olen elukestev õppija – pedagoogiline haridus, kriisi- ja leinanõustamine, kogemusnõustamine, VEPA metoodika, rahvusvahelise sertifikaadiga juhtimiscoaching, LEGO Serious Play akrediteeritud juhendaja väljaõpe jne. Minu magistriõpingud arstiteaduskonnas andsid praktilistele oskustele juurde teadusliku komponendi – kuidas leida tõenduspõhiseid meetodeid ja sekkumisi psüühikahäire ennetamiseks ja leevendamiseks. Jagan neid teadmisi pidevalt õpetajate koolitajana.

Sisemuses tunnen aga eelkõige, et pole tähtis mitu diplomit mul on, tähtis on see et saan aidata lapsi, vanemaid ja õpetajaid positiivsete vaatenurkade ja lahenduste leidmisel ka kõige pimedamana näival tupikteel. Enamasti on toimivad lahendused väga lihtsad- mõtestame koos, kuidas leida üles avatud süda ja näha igas lapses tema parimaid võimeid. Armastust ja hoolimist tuleb mõnikord õpetada ja märkama õppida.